wtorek, 11 grudnia 2012

Pancakes

 
 Skład:
3 jajka
1/2 szkl. mąki przennej
3/4 szkl. mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
olej
 
 
 Oddzielamy żółtka od białka i umieszczamy w dwóch miseczkach. Żółtka mieszamy z mlekiem, mąką i proszkiem do pieczenia na jednolitą masę, a białka ubijamy z solą na sztywną pianę, którą łączymy następnie z ciastem, rozprowadzając ją delikatnymi ruchami.

Pancakesy smażymy na rozgrzanym oleju, aż nabiorą złocistobrązowego koloru. Aby każdy miał jednakową wielkość, należy za każdym razem korzystać z takiej samej ilości - my wlewałyśmy po 3 łyżki na jednego naleśniczka średniej wielkości. 

To proste śniadanie to świetna zabawa na sobotnie i niedzielne poranki, kiedy mamy nieco więcej czasu na przygotowanie. Możecie jeść je ze świeżymi owocami, czekoladą, czy cukrem pudrem - w każdej postaci są przepyszne! Można też układać swoje naleśniczki w przeróżne postaci - nam wyszedł miś. A może to Myszka Miki? :)

Aby dodać świątecznego akcentu można użyć bitej śmietany i udekorować pancakesa na Świętego Mikołaja, albo ułożyć dwa czy trzy różnej wielkości i stworzyć bałwana. My wycięłyśmy w jednym choinkę, korzystając z foremek do ciastek :) 
Kombinacji jest całe mnóstwo!
 
A Wy jaki macie pomysł na świąteczne śniadanie? :)

1 komentarz: