środa, 28 listopada 2012

Panna Cotta


SKŁAD:
3 łyżeczki żelatyny w proszku
wanilia - 1 laseczka lub ekstrakt
250 ml śmietany kremówki 30%
250 ml mleka
80g cukru
1 łyżka białego wina


Żelatynę zalewamy dwiema łyżkami wody i odstawiamy na około 5 minut. W tym czasie do małego garczka wlewamy śmietankę i mleko, dodajemy cukier i wanilię i podgrzewamy do momentu rozpuszczenia cukru, cały czas mieszając.
Następnie dodajemy wino i doprowadzamy do zagotowania, po czym szybko zdejmujemy z ognia. Gotową żelatynę należy dodać do całości i mieszać do momentu aż się rozpuści.
Gotową miksturę wlewamy do kilku niewielkich naczynek (filiżanki lub małe miseczki) i odstawiamy do wystudzenia. Ostudzone filiżanki przykrywamy folią i wstawiamy do lodówki na minimum 5-6 godzin, a nawet całą noc.
 

Aby wydostać deser z naczynia należy zanurzyć je na sekundę w gorącej wodzie i obrócić do góry nogami nad talerzykiem :)
Panna Cottę można podawać na różne sposoby. Najczęściej spotykany jest z owocami i owocowym musem, ale możemy się trochę pobawić i wykorzystać różnego rodzaju syropy, orzechy i czekoladę. Każdy sposób jest pyszny i na pewno znajdziecie ten, który będzie Wam spakował najbardziej :)
 

Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz